showcase image

طریقه نصب ترموود

در این مطلب قصد داریم آموزش طریقه نصب چوب ترمو را به شما عزیزان توضیح دهیم. برای نصب ترمو وود نیاز به زیرسازی داریم که به دو شکل قابل اجرا است، فلزی و سیمانی.
در زیرسازی فلزی از قوطی های فلزی در سایزهای ۴۰*۴۰ و یا ۵۰*۵۰ استفاده می شود، که باید ۵۰ سانتی متر از هم و نیز ۷ سانتی متر از لبه های کار فاصله داشته باشند، این قوطی ها باید به میله ای که از قبل روی کار ثابت شده است، جوش داده شوند.
برای زیرسازی سیمانی نیز، از سیمان شمشه با ۴ سانتی متر ضخامت استفاده می شود.
به دلیل اینکه امکان دارد سیمان به مرور زمان تغییر شکل و حالت بدهد، توصیه ما این است که از زیرسازی فلزی استفاده کنید.
بعد از زیرسازی فلزی، قبل از اینکه چوب ترموود روی کار بیاید، چوب زیرسازی را به فلز نصب کنید،تا از تماس مستقیم ترمو با زیرسازی فلزی جلوگیری شود، به این دلیل که ضریب انبساط چوب و فلز متفاوت است و اینجا چوبِ زیرسازی از انقباض و انبساط شدید ترمووود جلوگیری می کند.
بهترین گزینه برای اتصال چوب زیرساز به فلز، پیچ سرمته است.
جنس چوب زیرسازی از چوب روسی است که تا ۲۵ درصد رطوبت آن را کاهش داده و آن را در ماده اشباع teknol قرار داده اند، به همین دلیل اصطلاحا به آن چوب اشباع و یا Brownwood می گویند.
ابعاد مناسب برای چوب زیرسازی برای نصب در کف و برای نصب در نما به شرح زیر است:
نصب در نما: ۴۵*۲۵ و ۲۵*۲۵ میلی متر با ۵۰ سانتیمتر فاصله از یکدیگر
نصب در کف: ۴۰*۵۰ میلی متر با فواصل ۴۰ سانتیمتر
در زمان نصب بیشترین فاصله بین زیرسازی نهایتا تا ۸۰ سانتی متر مجاز است. طول شاخه های چوب زیرسازی ۲ متر است و باید به ازای هر متر مربع چوب ترمووود از ۳ متر طول چوب زیرسازی استفاده شود.
برای اجرای ترمووود از پروفیکس و یا پیچ استفاده می کنند، البته از پروفیکس فقط در نصب چوب هایی با ضخامت ۲۵ میلی متر می توان استفاده کرد.
پیچ ها در دو رنگ تیره و روشن موجود هستند که با توجه به رنگ ترمووود می توانید از هر کدام که مناسب تر هست استفاده کنید، جنس این پیچ ها نیز از stainless steel و مواد گالونیزه است.